Choď na obsah Choď na menu
 


Hippocrates - výmenné pobyty po Európe

5. 10. 2011

Čo je to Hippokrates?

V rámci VdGM funguje niekoľko rokov program Hippocrates, vďaka ktorému môžu mladí a budúci všeobecní lekári absolvovať 2-týždňový pobyt v hosťujúcej ambulancii v niektorej zo zúčastnených európskych krajín. (Bližšie info na www.vdgm.eu v sekcii Echxange)

Každá krajina môže ponúknuť hosťujúce praxe všeobecných lekárov a jednotliví lekári môžu prejaviť záujem o pobyt v niektorej z praxí, ktoré sú v ponuke. Stáž je pozorovateľská, účastník sa aktívne nezapája do práce v ambulancii. Zatiaľ sa väčšine krajín darí financovať tieto pobyty prostredníctvom programu Leonardo da Vinci a program má veľký úspech.

Slovensko sa doteraz do tohto programu nezapojilo a je čas to zmeniť. Ak máte záujem sa na výmenných pobytoch podieľať či už ako záujemca o pobyt v zahraničí, alebo ste ochotní ponúť svoju ambulanciu na pobyt zahraničnému záujemcovi, bližšie informácie nájdete na vyššie uvedenej stránke. Komunikačný jazyk je prevážne angličtina, je však veľkom výhodou, ak ovládate jazyk krajiny, ktorú sa chystáte navštíviť, pretože v opačnom prípade je to pre hosťujúceho lekára príliš zaťažujúce, aby Vám všetko prekladal do angličtiny. 

Ako na to?

Zoznam hosťujúcich ambulancií je na webe www.vdgm.eu - Exchange, je na Vás, aby ste si vybrali, kam chcete ísť. Najviac vyťažené sú pobyty v Británii, najmä v Londýne a veľkých mestách, takže väčšia šanca je v ostatných krajinách. Na pobyte sa dohadujete vy priamo s hosťujúcou ambulanciou, my sa môžeme pokúsiť požiadať o prefinancovanie nákladov na pobyt v Leonardo da Vinci fondu, ktorý je určený na vzdelávanie - vo väčšine prípadov bola podpora pridelená.   

Ak budete mať záujem o ďalšie informácie, kontaktuje nás na našej adrese.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.