Choď na obsah Choď na menu
 


Aktuality

Príspevky

Slovenskí Mladí Praktici na VdGM Prekonferencii WONCA 2014 v Lisabone

18. 8. 2014

 

Rezidentský program je otvorený

24. 4. 2014

 

Rezidentský projekt

24. 4. 2014

 

Mladí Praktici na Facebooku

18. 4. 2014

 

Stretnutie Mladych Praktikov v Smokovci október 2012

24. 8. 2012

Ako každoročne sa na Vás tešíme na konferencii v Smokovci!

 

VdGM prekonferencia a WONCA 2012 - Viedeň, júl 2012

20. 1. 2012

 

Kto môže byť školiteľom

3. 12. 2011

Lekár v príprave na atestáciu v odbore všeobecné lekárstvo musí v rámci povinnej praxe absolvovať stáž v ambulancii všeobecného lekára v trvaní 6 mesiacov.

Kto sa podľa zákona môže stať takýmto školiteľom a učiť lekárov v príprave? Prinášame vám podmienky pre školiteľa podľa informácií na stránke Slovenskej lekárskej komory.

(Keďže realita je v súčasnosti iná a lekári v príprave majú v atestačnom indexe razítka od kohokoľvek, budeme ďalej pátrať, ako sa veci skutočne majú. Zatiaľ sa nám nepodarilo získať oficiálnu odpoveď na otázku, či tieto podmienky sú dostačujúce aj na to, aby tento lekár mohol požiadať o finančné zdroje z eurofondov cez Operačný program Vzdelávanie na financovanie tejto prípravy.)

 

LOVAH Exchange - výzva pre lekárov v príprave!!

25. 11. 2011

Ak ste lekár/ka v príprave na atestáciu zo všeobecného lekárstva a chceli by ste sa zúčastniť LOVAH konferencie v Holandsku (koncom januára 2012, podrobnosti nižšie), ozvite sa čo najskôr na náš mail!

Naša kandidátka medzičasom zatestovala a tým nemá nárok zúčastniť sa. Máme tam ale voľné miesto, preto ak máte záujem, rýchlo píšte, inak bude miesto obsadené kandidátom z inej krajiny!!

 
Celý príspevok | Rubrika: Aktuality | Komentáre: 0

Vzdelávanie zdravotníkov z fondov EU - operačný program vzdelávanie

22. 11. 2011

Chcete sa stať všeobecným lekárom pre dospelých, ale narážate na problém, že Vás nikto nechce zamestnať a umožniť tým absolvovanie povinnej praxe? Financovanie prípravy praktika na Slovensku zatiaľ nie je systematicky vyriešené, ale v jednotlivých regiónoch je možné získať financie z eurofondov - už však len po obmedzenú dobu.
 
Celý príspevok | Rubrika: Aktuality | Komentáre: 1

Staňte sa Mladým Praktikom alebo Sympatizantom MP

16. 10. 2011

Pre záujem lekárov, nespĺňajúcich vekové kritéria VdGM, sme vytvorili skupinu Sympatizantov MP, ktorú budeme veľmi radi zapájať aspoň do našich aktivít na Slovensku. Ak máte záujem stať sa Sympatizantom, dajte nám  prosím vedieť - tešíme sa každému záujmu.

Členstvo v Mladých Praktikoch SK zatiaľ nie je spoplatnené, ale vzhľadom na nastávajúcu potrebu finančných prostriedkov pre niektoré aktivity s vami zrejme o tomto kroku budeme výhľadovo musieť diskutovať. (Išlo by ale určite len o symbolickú čiastku, takže dúfame, že Vás to neodradí. :-))

Tešíme sa na Vás! 

 
Celý príspevok | Rubrika: Aktuality | Komentáre: 1